sobota, 19 marca 2011

Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół.

Niezwykle klimatyczne opowiastki stworzone przez Beatrix Potter ,angielską pisarkę i ilustratorkę bajek dla dzieci.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam ekranizację na podstawie opowieści ,zakochałam się w krainie Piotrusia.Oczywiście niezwykłe wrażenie wywarły na mnie przepiękne ilustracje wszystkich postaci z bajki.Królik Piotruś,Beniamin Truś,kaczka Tekla Kałużynska,to przykładowe postacie z tego niezwykłego świata.


Treść równie ciekawa,zabawna i pouczająca..choć momentami kontrowersyjna.Moi synkowie upodobali sobie ciut drastyczną opowiastkę i chwilę grozy,kiedy to szczury próbują zrobić z biednego złapanego kotka roladę owijając go ciastem i wałkując....(gdyby kotek słuchał mamy nie wpadł by w tarapaty z drugiej strony) Ale w porównaniu do bajek Braci Grimm,to jest bardzo delikatna scenka:)

Podziwiając więc życie bohaterów i cudne obrazki ,stwierdziłam że pięknie prezentowałyby się w pokoju dziecięcym zarówno chłopca jak i dziewczynki.Każdy maluch lubi zwierzątka wszelakie,a te które posiadają swój dom,własne zabawne imiona i uczestniczą w niezwykłych przygodach rozwijając wyobraźnię,będą szczególnie bliskie.
W pracowni powstają zatem obrazki wykonane akwarelką na podstawie ilustracji Beatrix Potter.
Jedna wersja,dostępna niebawem na sklepie w białych delikatnych ramkach pod szkłem.Możliwość powieszenia lub postawienia.

I druga wersja w romantycznej oprawie,lekko postarzona rama,ozdobna koronka,naturalne płótno i kokarda.Już dostępne na naszym sklepie:Chatka Jasia.

Takie ilustracje lekkie,szkicowe wyglądałyby pięknie namalowane na scianie .Jeśli tylko ktoś ma ochotę na motywy ze świata królika Piotrusia,z ogromną przyjemnością taką dekorację wykonamy:)


A w sieci znalazłam takie oto przedmioty z motywami Królika i jego przyjaciół.Absolutnie niezwykła porcelana niemieckiej firmy: Reutter - Porzellan! Jestem nią zauroczona.Zobaczcie sami:


Przesłodki komplet dla małych dziewczynek,które lubią organizować przyjęcia dla lal lub zaczarowane pikniki,cudo.


Pozdrawiamy wieczornie i zapraszamy do zakupów.Wkrótce nowe wzory z króliczego świata:)

3 komentarze:

  1. Oj tak,tak,porcelanka palce lizać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracjami Beatrix Potter jestem od dawna zauroczona. Wyhaftowałam zakładkę do jej "Powiastek". Żałuję, że nie potrafię namalować takiej akwarelki, np. Królika Piotrusia :(

    OdpowiedzUsuń